Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Kazakistan’ın 16 Aralık 1991 tarihinde bağımsızlığını kazanmasının ardından Almatı’daki Büyükelçiliğimizin açılışı 12 Nisan 1992 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Başkentin 1998 yılında Almatı’dan Astana’ya taşınması üzerine Büyükelçiliğimiz 23 Haziran 2008 tarihinde Astana’ya taşınmış ve faaliyetlerini 2010 Ekim ayına kadar bir iş merkezindeki geçici kançılarya ofisinde sürdürmüştür. Taşenov Caddesi No:3 adresindeki yeni Kançılarya binamızın açılışı 26 Mayıs 2010 tarihinde yapılan törenle gerçekleştirilmiş olup, Büyükelçiliğimiz 18 Ekim 2010 tarihinden bu yana yeni kançılarya binasında hizmet vermektedir.

Argun Özpay
Argun ÖzpayBüyükelçi

21.4.1992-22.3.1994

Mustafa  Aşula
Mustafa AşulaBüyükelçi

26.3.1994-28.6.1995

Kurtuluş Taşkent
Kurtuluş TaşkentBüyükelçi

30.6.1995-28.7.1999

Çınar Aldemir
Çınar AldemirBüyükelçi

1.8.1999-28.1.2004

Taner Seben
Taner SebenBüyükelçi

1.2.2004-1.4.2008

Atilla  Günay
Atilla GünayBüyükelçi

21.4.2008-27.6.2010

Lale Ülker
Lale ÜlkerBüyükelçi

20.8.2010-15.7.2012

Ömer Burhan Tüzel
Ömer Burhan TüzelBüyükelçi

16.8.2012-18.9.2015

Nevzat Uyanık
Nevzat UyanıkBüyükelçi

1.10.2015-31.12.2019

Ufuk Ekici
Ufuk EkiciBüyükelçi

13.1.2020-

Pazartesi - Cuma

10:00 - 14:00

Covid-19 sürecinde: Hafta içi her gün 10:00-14:00 Normal çalışma saatleri: Hafta içi her gün 09:00-12:30;14:30-16:00